ورود هنرمندان
خانه بهار

دومین جشنواره هنرهای شهری مشهد

طی بازدید رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد عنوان شد:

 بخش بین‌الملل «خانه بهار»؛ آغازی بر گسترش تعاملات هنری

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بخش بین‌الملل جشنواره «خانه بهار» گامی رو به جلو و آغازی برای گسترش تعاملات هنری در حوزه فرامرزی است.

احسان اصولی طی بازدیدی از نمایشگاه آثار هنری و مراحل دیوارنگاری هنرمندان خارجی در بوستان کوهسنگی مشهد اظهار کرد: بخش بین‌الملل جشنواره هنرهای شهری «خانه بهار» به عنوان یکی از بخش‌های حائز اهمیت این جشنواره، رسالت خود مبنی بر گسترش مرزهای تعاملات هنری و فراتر رفتن از مرزهای شهر مشهد و سرزمینمان ایران را به انجام رسانده است.

وی با تأکید بر این نکته که بخش بین‌الملل در  این جشنواره برای نخستین بار فعال شده است، اضافه کرد: این اقدام که گامی رو به جلو و آغازی برای گسترش تعاملات هنری است، زمینه معرفی فرهنگ شهر، کشور و همچنین اتفاقاتی که در قالب جشنواره «خانه بهار» رقم می‌خورد را در خارج از مرزهای کشور فراهم می‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: این رویداد برای هنرمندان هم‌وطن فرصتی را مهیا می‌کند تا امکان تبادل نظر و دیدگاه و همچنین شرایط انتقال تجربه و دانش هنری را با هنرمندان سایر کشورها داشته باشند.

وی مشهد را شهر تعامل و گفتگو خواند و گفت: هویت مشهد بر مبنای وجود بارگاه متبرک حضرت رضا(ع) شکل گرفته است و بر همین اساس مردم و هنرمندان این شهر طی برگزاری این رویداد بین‌المللی بازخوردهای بسیار خوبی در خصوص درک اهمیت گسترش تعاملات بین‌المللی هنری داشته‌اند.

اصولی ادامه داد: این رویداد فرصت مغتنمی است که داشته‌های فرهنگی خود را به کشورها و ملل دیگر معرفی کنیم و در این تعامل آنچه باقی می‌ماند اثبات هنرمندی هنرمندان مشهدی در بین ملت‌ها خواهد بود.

وی برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره «خانه بهار» را گام خوبی در این مسیر دانست و اظهار امیدواری کرد: امیدواریم که در سال‌های آتی شاهد برگزاری هرچه تخصصی‌تر و منسجم‌تر این بخش و همچنین حضور هرچه پررنگ‌تر هنرمندان علاقمند به فرهنگ ایران و شهر مشهد در این رویداد نوروزی باشیم.