ورود هنرمندان
خانه بهار

دومین جشنواره هنرهای شهری مشهد

دبیر دومین جشنواره هنرهای شهری «خانه بهار» مشهد خبر داد:

آغاز نخستین رویداد هنری بین‌المللی شرق کشور

دبیر دومین جشنواره هنرهای شهری «خانه بهار» مشهد از آغاز بخش بین‌المللی جشنواره «خانه بهار» به عنوان نخستین رویداد هنر شهری بین‌المللی در شرق کشور همزمان با ورود تعدادی از هنرمندان صاحب‌نام و شاخص خارجی به ایران خبر داد.

صدرا یوسفی با اشاره به اهمیت تبادل تجربیات و دانش هنری در محیط بین‌المللی اظهار کرد: جشنواره هنرهای شهری «خانه بهار 98» مشهد برای نخستین بار با گنجاندن بخش بین‌الملل در جشنواره امسال، فراهم کردن زمینه برای استفاده هنرمندان از تجربیات و دانش هنری در سطح بین‌المللی را در دستور کار خود قرار داد.

رئیس اداره امور هنری شهرداری مشهد افزود: این اقدام بی‌سابقه هنری با حضور تعدادی از هنرمندان و اساتید شاخص هنرهای شهری از سایر کشورها، برای نخستین بار بخش بین المللی این جشنواره به طور رسمی آغاز شد.

وی در خصوص معرفی میهمانان بخش بین‌الملل جشنواره «خانه بهار» گفت: خانم بوسوک لی (Bosuk Lee) از کشور کره جنوبی، نقاش و رئیس انجمن بین المللی هنرمندان فرهنگ جهانی و آقای کمال ابو حلاوه (Kamal Abu Halaweh) از کشور اردن، نقاش و رئیس انجمن هنرمندان اردن، خانم النا تاچنکو (Elena Tkachenko) از کشور روسیه، نقاش و هنرمند نساجی، عضو انجمن هنرمندان روسیه و همچنین آقای ایگور آندریوخین (Igor Andriukhin) از کشور روسیه، نقاش و مجسمه‌ساز، عضو انجن بین المللی هنرمندان خلاق قرن 21 مهمانان این بخش از جشنواره می‌باشند.

رئیس اداره امور هنری شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: بخش بین الملل جشنواره «خانه بهار» از تاریخ 17 لغایت 22 اسفند ماه با برگزاری نشست‌های علمی و پژوهشی، نمایشگاه آثار هنری هنرمندان خارجی، ورکشاپ، انجام نقاشی دیواری و همچنین جلسات دیدار با هنرمندان داخلی به برگزاری می‌رسد.

وی با بیان این مطلب که هنر شهری در واقع شناسنامه شهر و بازتاب فرهنگ، آداب و رسوم و شخصیت‌های برجسته هر شهر است، اظهار کرد: تبادل نظرات، مشاهده آثار و بهره‌گیری از تجربیات هنرمندان حوزه هنر شهری در سایر کشورهای جهان ضمن افزایش خلاقیت‌های هنری، بستر را برای معرفی هنرمندان ایرانی در محیط بین‌المللی فراهم می‌کند.

دبیر دومین جشنواره هنرهای شهری «خانه بهار» مشهد در پایان گفت: به جهت ایجاد بستر مناسب برای حضور چهره‌های برجسته، پیشکسوتان و اساتید شاخص در جشنواره، آثار برگزیده جشنواره‌های هنری کشور، آثار هنرمندان شاخص بین‌المللی که مرتبط با موضوعات جشنواره می‌باشد، تعدادی اثر در هر بخش نیز به عنوان میهمان در جشنواره «خانه بهار» حضور دارند.