ورود هنرمندان
خانه بهار

دومین جشنواره هنرهای شهری مشهد

دبیر بخش دیوارنگاری «خانه بهار»:

سطح کیفی آثار دریافت شده ارتقاء چشمگیری نسبت به سال گذشته دارد
دبیر بخش دیوارنگاری جشنواره هنرهای شهری «خانه بهار» مشهد گفت: سطح کیفی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در بخش نقاشی دیواری نسبت به سال گذشته ارتقاء چشمگیری داشته است.
لادن اورنگی اظهار کرد: از آنجا که من در جشنواره سال قبل نیز به عنوان داور حضور داشتم، به خوبی شاهد تغییرات در سطح کیفی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره امسال هستم و یکی از دلایل ارتقاء کیفی این آثار را اعتبار و جایگاه داوران این بخش می‌دانم.
وی توضیح داد: استفاده از داوران مطرح و برجسته در ترکیب هیئت داوران بخش نقاشی دیواری «خانه بهار» امسال باعث شد که هنرمندان رتبه‌دار کشور با میل و رغبت بسیار در جشنواره حاضر شوند و به اذعان خود این عزیزان حضور نام‌های پرآوازه در هیئت داوران انگیزه شرکت در جشنواره را به آنها بخشیده و باعث شده که در جشنواره امسال متقاضیان بسیاری از اقصی نقاط کشور به ارسال آثار مبادرت کنند.
دبیر بخش نقاشی دیواری خانه بهار در ادامه گفت: به هر حال در جشنواره‌های هنری داوران تعیین کننده وزن جشنواره هستند و در هر جشنواره هنری هنرمندان با توجه به نام های مطرح شده در هیئت داوران تصمیم به حضور یا عدم حضور می‌گیرند.
اورنگی تخصص، تعهد و تجربیات شاخص و ارزنده داوران امسال در حوزه هنرهای شهری را نقطه عطف جشنواره نقاشی‌های دیواری امسال برشمرد و اضافه کرد: تا اینجای کار روال برگزاری جشنواره خیلی خوب و منظم پیش رفته و همه چیز هماهنگ بوده که با توجه به مشغله‌های مختلف اساتید و گرفتاری‌های دست اندرکاران شاید چنین هماهنگی را بتوان از نکات برجسته این جشنواره دانست.
وی ابراز امیدواری کرد در ادامه مسیر نیز همین روند تداوم یابد و آنچه روی دیوارهای شهر به چشم خواهد آمد مورد توجه و پسند عموم مردم واقع شود.
دبیر بخش نقاشی دیواری خانه بهار مشهد در توضیح فواید اجرای جشنواره هنرهای شهری «خانه بهار» برای جامعه گفت: هنر در ذات خود پیوسته است با روح بشر و آسایش روانی و تمدد اعصاب را به ارمغان می‌آورد.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی و با توجه به استرس‌های مداوم زندگی شهری آنچه در شهر و نمای عمومی جلوه می‌کند حتی اگر به اندازه لحظه‌ای در نظر مخاطب عام جلب توجه کند، کارکرد هنر به انجام رسیده است.
اورنگی خاطرنشان کرد: به عنوان دبیر بخش نقاشی دیواری به همه مشهدی‌ها و زائران مشهد نوید می‌دهم آثار بسیار زیبایی روی دیوارهای شهر نقش خواهد بست که ثمره آن ایجاد حس آرامش و تمدد اعصاب می‌باشد.
وی با بیان اینکه اجرای آثار برگزیده روی دیواره‌های شهر با نظارت دقیق هیئت داوران انجام می‌شود یادآور شد: در نهایت پس از اجرای آثار، برترین آثار برگزیده با اهدای جوایزی مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: دوره اول و دوم داوری‌ها بخوبی انجام شد و انتخاب آثار برتر از بین آنها کار بسیار دشواری بود چرا که سطح کیفی آثار باقی مانده بسیار نزدیک به هم و در سطح بسیار بالایی قرار داشت.